Tatuaż nad brwią – nowa moda czy raczej nieporozumienie?


Tatuaże nad łukiem brwiowym może nie stały się jakimś dominującym trendem, ale wiele osób wykonujących dziary w pewnym momencie stawia na tatuaż na twarzy i tu na miejsce wybiera czoło nad łukiem brwiowym. Dość ekstremalną formą takiego tatuażu jest wykonanie brwi w miejscu lub podniesienie w ten sposób łuku brwiowego. Czy tatuaże nad brwią to nowa moda czy raczej nieporozumienie? Poznajcie nasze wnioski.

Tatuaże nad brwią – jakie motywacje kierują osobami, które wykonują takie tatuaże?

Na początku warto zastanowić się, co kieruje osobami, które decydują się na tatuaż nad brwią. Na pewno nie jest to miejsce, gdzie tatuaż można kiedykolwiek przesłonić, jest zawsze wyraźnie widoczny i rzuca się w oczy. Ale przecież osobom, które je sobie dają zrobić o to chodzi. Pewna kobieta wykonała sobie tatuaż swojego chłopaka, bo to, by zniechęcić potencjalnych adoratorów, bo był o nią zazdrosny. Czy jednak to dobry powód by wykonać sobie taki tatuaż na twarzy? Raczej jest to delikatnie mówiąc niezbyt mądre. Czasami tatuaż nad brwią ma wyróżnić cechy osobowości danej osoby albo podkreślić jej przynależność do grupy czy religii. Niektóre tatuaże nad brwią są małe i subtelne. Inne duże i rzucające się w oczy. O ile tatuaż nad jedną brwią może jeszcze wyglądać dobrze, tak tatuaże nad dwoma brwiami już raczej niekoniecznie. Choć symetria w twarzy jest pożądana, to w tym przypadku nie wygląda to najlepiej.

Jakie symbole są tatuowane nad brwiami?

Nad brwiami niektóre osoby tatuują sobie rozmaite symbole. Mogą to być symbole plemienne, pojedyncze litery. Często spotyka się małe serduszka albo łezki. Te ostatnie tatuaże są zaczerpnięte z kultury więziennej i jak niektórzy twierdzą mają oznaczać, że prawdziwy mężczyzna nie płacze. Są osoby które nad brwią tatuują sobie niewielki krzyż jako symbol przynależności do religii chrześcijańskiej. Są i takie, które tatuują sobie półksiężyc albo gwiazdę i półksiężyc. Niektóre kobiety nad brwiami tatuują sobie niewielkie kwiaty. Zdarzają się osoby, które tatuują sobie czaszki lub skrzydła, ale nad dwoma łukami brwiowymi. Trzeba pamiętać, że niezależnie od wielkości wykonanie tatuażu nad brwiami jest bardzo bolesne. Trzeba też odpowiednio o taki tatuaż dbać. Skóra twarzy poci się intensywniej, zatem gojenie może przebiegać tu dłużej. Trzeba regularnie myć twarz żelem do mycia tatuażu i nawilżać ją kremem do tatuażu lub masłem do tatuażu. Warto kupić zestaw do tatuażu, by cieszyć się jego jakością.

Tatuaże napisy – czy miejsce nad brwiami jest dobre na ich wykonanie?

Tatuaże napisy są bardzo modne na zachodzie. Na takie tatuaże decydują się nawet osoby ze świata showbiznesu. Niedawno takim tatuażem zaskoczył Justin Bieber. Wytatuował sobie nad brwią słowo „grace”, czyli łaska. Tatuaż jest minimalistyczny i zapisany w taki sposób, że z daleka nie da się go odczytać. Niektórzy stawiają na bardziej wyraziste napisy w większym formacie. Nad brwiami można zauważyć słowa wierny, lojalny, wolność, elegancja, słodki, czy nieustraszony, oczywiście w języku angielskim. Jak na razie nasze rodzime gwiazdy na takie tatuaże się nie decydują. Można zauważyć takich, którzy wykonują tatuaże obok brwi i dobrym przykładem jest tutaj raper Quebonafide. Obok jego łuku brwiowego można zauważyć literę Psi z greckiego alfabetu, a z drugiej strony popularną łezkę.

Czy tatuaż zamiast brwi może dobrze się prezentować? Zestaw do tatuażu pomoże o niego zadbać

Niektóre osoby są w stanie zgolić brwi, by wytatuować sobie trwałe i dość oryginalne. Pewien mężczyzna wytatuował sobie łuki brwiowe prezentujące się niczym połączone kości. Inny dość niefortunnie postawił na znaki „Nike”. Jednak najgorsze tatuaże zafundowano kobietom, które zamiast na makijaż permanentny udały się do tatuażysty. Ich brwi nabrały karykaturalnego kształtu. Zatem, jeśli poprawiać brwi to tylko za pomocą mikropigmentacji, czyli wprowadzania tuszu bardziej płytko niż w przypadku tatuaży. Są osoby, które na tatuaż brwi decydują się po chemioterapii i jeśli jakiś dobry tatuażysta się tego podejmie, to efekt nie musi być najgorszy, ale jednak tu zdecydowanie również polecana jest mikropigmentacja. Wykonując tatuaż nad brwiami czy gdziekolwiek indziej, kup cały zestaw do tatuażu. Żel pomoże Ci w pielęgnacji skóry i myciu tatuażu, przy użyciu kremu lub masła nawilżysz skórę, a krem z filtrem UV pozwoli Ci ochronić pigment, gdy tatuaż się wygoi.

Naszym zdaniem minimalistyczny tatuaż nad brwią wygląda dość dobrze, o ile wykonany jest przez profesjonalistę. Jednak tatuowaniu łuków brwiowych jesteśmy raczej sceptyczni. Lepiej od tatuaży nad brwiami prezentują się te obok brwi, blisko kącika oka, zwłaszcza gdy są małe i subtelne. A co wy sądzicie o tatuażach nad brwiami?


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *