Jaki przedsionek do przyczepy sprawdzi się najlepiej, gdy wybieracie się w podróż całą rodziną?


Caravaning cieszy się coraz większą popularności. Jest to w pełni zrozumiałe, wszak podróżowanie kamperem jest przyjemnością. Oczywiście możecie pójść o krok dalej i zdecydować się na zakup przyczepy kempingowej. Wiadomym jest, że gdy podróżuje się całą rodziną, trzeba szukać dodatkowo takich rozwiązań, które w znaczący sposób zwiększą wygodę i zapewniają wszystkim komfort. I tutaj doskonale sprawdzą się przedsionki. Jaki model wybrać i o czym pamiętać?

Przedsionki do przyczep kempingowych – o czym pamiętać przy wyborze?

Jeżeli podróżujcie z dziećmi, to pamiętajcie, że lepiej postawić na przedsionek, który jest stosunkowo duży. Dzięki temu zyskacie dodatkową przestrzeń. Ale liczy się także materiał, z jakiego jest wykonany. W tym przypadku wybór jest naprawdę duży. Przedsionek do przyczep kempingowych może być wykonany z różnych materiałów. Na pewno dobrze sprawdzają się przedsionki, które wykonane są z wodoodpornych materiałów. Dzięki temu sprawdzą się nawet w trudniejszych warunkach. Rzecz jasna liczy się również stelaż, który powinien być mocny. Kolejnym ważnym dylematem jest to, czy lepiej wybrać przedsionek z oknami czy bez. Naszym zdaniem z oknami jest lepszy. Nie tylko dobrze się prezentuje, ale też sprawia, iż można otworzyć okna, gdy jest bardzo ciepło. Oczywiście pewnym problemem może być to iż latem zapewne będą pojawiać się nieproszeni goście. W końcu trudno wyobrazić sobie lato bez komarów. Ale i to nie jest specjalnym problemem, wszak zawsze można zainwestować w moskitierę.

Zwróćcie uwagę na przeznaczenie

Mówi się, że od nadmiaru głowa nie boli, jednak nie do końca chyba jest to prawda. Czasami, gdy wybór jest za duży i znalezienie idealnego przedsionka do przyczepy kempingowej może wydawać się wyjątkowo trudne. Ale jednak nie musi takie być. Wiecie już, że należy kierować się jakością materiału, z jakiego przedsionek jest zrobiony. Ale powinniście także zastanowić się nad jego przeznaczeniem. Jeżeli ma być on centrum rozrywki i przestrzenią, gdzie chcecie jeść posiłki czy dobrze się bawić, to rzecz jasna najlepiej wybrać przedsionek całoroczny, zadaszony, z oknami. W środku możecie umieścić stół i krzesła, ale też leżaki. Gdy słońce będzie bardzo mocno przyświecać, wtedy lepiej wejść do takiego przedsionka. Dodatkowo to świetne miejsce, gdy chcecie się zdrzemnąć czy też po prostu odpocząć po całym dniu atrakcji. Ale jeżeli zależy Wam tylko na tym, by zyskać dodatkowe miejsce do spania, to w takim przypadku najlepszym wyborem jest przedsionek sypialniany. Można w nim umieścić materace i się wyspać. Jeżeli Wasza rodzina jest liczna, to takie rozwiązanie będzie naprawdę optymalne. Ale to nadal nie wszystkie możliwości, bo dostępny jest też namiot boczny, ale i przedsionek boczny. Takie rozwiązanie także sprawi, że zyskacie dodatkowe miejsce, jednak na pewno będzie go mniej. Można jeszcze zdecydować się na ścianę boczną bez okien. Taka wersja będzie Was chronić przed słońcem.

Coś na bagaże, czyli aneks bagażowy

Dostępne są też przedsionki, które sprawią, iż zyskacie dodatkowe miejsce na bagaże czy rowery. Jeżeli podróżujecie całą rodziną to i bagażu macie więcej. W takim przypadku świetnie sprawdzą się funkcjonalne namioty do przyczepy, które umieszcza się z tyłu. Służą one jak aneks na bagaże czy też rowery. Trzeba przyznać, że jest to naprawdę sprytne rozwiązanie.

Czy przedsionki są drogie?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od modelu jaki wybierzecie. Duże i przestronne oraz wykonane z dobrej jakości materiałów przedsionki to koszt około 10 000 zł. Nie jest to mało, ale z drugiej strony jest to inwestycja na lata. Tańsze są przedsionki boczne. Za około 3-4 tysiące można zakupić przedsionek sypialniany. Można wybrać też tanie modele typu ściana boczna bez okien. Ale koszty mogą być jeszcze wyższe, szczególnie gdy zdecydujecie się na dodatkowy system rynnowy, który zapewnia efektywne odprowadzenie wody nawet w przypadku dużych ulew.

Zatem warto wybrać taki przedsionek, który będzie najbardziej funkcjonalny. Lepiej zapłacić więcej, ale za to zyskać produkt najwyższej jakości.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *