Czym jest trening interwałowy?


Obecny HIT a więc trening interwałowy to świetny sposób na przyspieszenie metabolizmu, poprawę zdrowia i wspomaganie odchudzania. Efekty tego typu ćwiczeń są szybko widoczne. Te tak zwane interwały mogą polegać na bieganiu, ale też na ćwiczeniy w domu.

Ale czym ten trening jest?

TI – mowa o treningu interwałowym – polega na przeplataniu krótkich okresów ćwiczeń o dość dużej intensywności z momentami mniejszego wysiłku (służącej do regeneracji). Regeneracja jest potrzebna, aby po prostu mięśnie mogły odzyskać siłę przed kolejnym etapem intensywnych ćwiczeń i oczywiście zabezpiecza to przed kontuzją.

Trening, dzięki właśnie przerwom w ćwiczeniach o wysokiej intensywności, jest możliwy do wykonania dla każdej osoby. Można rodzaj ćwiczeń dostosować pod indywidualny poziom kondycji i wybrać swój idealny.

Trening HIIT (skrót tego treningu) to również dobry dodatek do klasycznego treningu siłowego. Pozwala złapać kondycję, nie tylko siłę.

Jak ćwiczyć skutecznie

Tutaj wracamy do podstaw, a więc mamy dwie metody ćwiczeń: intensywną i ekstensywną.

Pierwsza metoda intensywna polega na ćwiczeniach, dzięki którym uzyskujemy tętno o wartości 90% tętna maksymalnego i wprowadzaniu naturalnych „przerw”, które powodują spadek tętna do 60% tętna maksymalnego.

Druga metoa ekstensywna jest nakierowana na mniejszą intensywnością wysiłku, ale ćwiczy się, by zwiększyć swoje tętno do 80% tętna maksymalnego. Po osiągnięciu zmniejszamy intensywność tak, by osiągnąć poziom 65% tętna maksymalnego.


Jedna odpowiedź do “Czym jest trening interwałowy?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *