Bardzo gruby i bardzo szybko rosnący zarost – jak go okiełznać?


Wielu mężczyzn zazdrości tym, którzy posiadają bardzo gruby i szybko rosnący zarost, bowiem mogą oni szybko zapuścić gęstą brodę. Jednak nie każdy zastanawia się nad tym, że pozbywanie się takiego zarostu jest naprawdę trudne i często prowadzi do podrażnień. W dzisiejszym poradniku podpowiemy, jak okiełznać taki zarost i co będzie niezbędne?

Maszynka do golenia dla mężczyzn na żyletki– gdy chcesz golić się na gładko

Jeśli Twój zarost naprawdę szybko rośnie i chcesz ogolić się na gładko, to bez wątpienia najlepszym wyborem będzie maszynka do golenia na żyletki dla mężczyzny. Brzytwy lepiej się nie chwytaj, jeśli nie miałeś z nią wcześniej do czynienia. W końcu trzeba opanować odpowiedni chwyt no i golić się pod kątem 30 stopni pod z włosem i 15 stopni – pod włos. Znaczne łatwiej jest z ową maszynką do golenia, którą łatwo trzyma się w dłoni. Ma bowiem ergonomiczną bardziej masywną lub lżejszą rączkę – w zależności od twoich preferencji, a także ostrze z metalu nierdzewnego pokryte srebrem lub złotem, które sprawdzi się zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. W przypadku grubego zarostu najlepiej twoje włosy ścina maszynka z otwartym grzebieniem, który jednakowoż jest agresywny i nie polecany dla początkujących. Możesz zdecydować się na maszynki motylkowe, w przypadku których łatwo wymienia się ostrza. Zdecyduj się na takie, gdzie możesz regulować ekspozycję ostrza. Z czasem spróbuj maszynki do golenia z otwartym ostrzem, która w Twoim przypadku sprawdzi się najlepiej. Pamiętaj oczywiście o odpowiednim zmiękczeniu zarostu.

Jak zmiękczyć twardy i bardzo gruby zarost przed goleniem?

Aby zmiękczyć twardy i bardzo gruby zarost przed goleniem należy sięgnąć po niezawodny zestaw, a więc krem lub mydło do golenia, a także pędzel do golenia najlepiej z włosiem borsuka bądź dobrą jego imitacją. Jeśli chodzi o mydło, to odrobinę należy rozrobić w tyglu, aby uzyskać gęstą piankę. Potem można nakładać ją przy użyciu pędzla. W przypadku kremu można skrócić czas golenia i od razu nakładać kosmetyk zmiękczający zarost. Warto wiedzieć, że dość twarde włosie borsuka może skutecznie usunąć martwy naskórek i pozwolić kosmetykom wniknąć w głąb skóry, co ułatwi proces golenia. Jednak najlepiej odczekać ok. 5 minut przed przystąpieniem do ścinania zarostu maszynką do golenia.

Efektowny trzydniowy, gruby zarost – sięgnij po trymer i golarkę elektryczną

Jeśli chcesz utrzymać efekt estetycznego trzydniowego zarostu, a Twoja broda rośnie naprawdę szybko, to doskonale sprawdzi się trymer, którym skrócisz swój zarost do pożądanej długości. Jeśli ta długość Cię nie zadowala możesz sięgnąć po golarkę elektryczną i lekko skrócić jeszcze zarost. W tym przypadku jednak nie ustrzeżesz się podrażnień. Najlepiej jeśli od razu zastosujesz olejek do brody i przeczeszesz ją kartaczem. Gdy podrażnienia są silniejsze, sięgnij po balsam do brody, który złagodzi podrażnienia i odżywi skórę. Gdy Twoje włosy dodatkowo nie chcą się dobrze układać możesz sięgnąć po wosk do brody i wąsów, który je ujarzmi.

Jak pozbyć się wrastających włosków przy grubym zaroście? Mamy skuteczny sposób!

Gdy chcesz ogolić się na gładko, ale po goleniu pozostają na Twojej skórze wrastające włoski. To możesz im pomóc wydostać się na powierzchnię i rosnąć w sposób prawidłowy. Później możesz je usunąć lub zapuszczać brodę bez większych podrażnień. Doskonałym sposobem jest tu sięgnięcie po żel do wrastających włosków. Dzięki temu nie pojawi się swędzenie ani krosty. Taki produkt nadaje się do każdego rodzaju cery, usuwa nadmiar sebum, matuje i odświeża skórę. Żel rozprowadza się kolistymi ruchami i należy go używać zarówno po goleniu, jak i w dni, kiedy nie sięga się po maszynkę. Jeśli po wchłonięciu żelu skóra jest zbyt sucha, można sięgnąć po balsam do twarzy. Choć dobrze sprawdzi się też krem, który zabezpieczy ją przed utratą wilgoci na dłużej.

Okiełznanie grubego i szybko rosnącego zarostu wymaga odpowiednich kosmetyków i akcesoriów do golenia. Od czasu do czasu możesz też wybrać się na wizytę u barbera, który albo wystylizuje Twoją brodę w inny sposób albo pozbędzie się zarostu szybko i bez podrażnień, a do tego użyje brzytwy do golenia na żyletki.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *