Aranżacja salonu w stylu high- tech – od płytek przez meble do oświetlenia…


Stylistyka hi-tech stała się wizytówką nowoczesnych wnętrz. Łączy w sobie najnowsze rozwiązania technologiczne i minimalistyczny design oparty na wytrzymałych materiałach i prostej geometrycznej formie. W dzisiejszym poradniku podpowiemy, jak zaaranżować salon w stylu hi-tech – od płytek przez meble aż po oświetlenie.

Po pierwsze: wykończenie ścian i podłóg w stylu hi-tech

Charakterystycznymi elementami stylu hi-tech są jasne ściany i podłogi lub zastosowanie pod tym względem kontrastu. Poza bielą, stosuje się czerń, szarości, granat na dużych płaszczyznach. Można pokusić się również o połyskujące złoto lub srebro, a także szklane powierzchnie. Jak zatem wykończyć ściany i podłogi w stylu hi-tech? Na te ostatnie sprawdzi się żywica epoksydowa. Podłogi żywiczne doskonale się prezentują i mogą tworzyć elegancką, jednolitą strukturę. Co ważne pozbawiona jest ona spoin, co jest istotnym walorem podczas sprzątania takiego salonu. Wpływa także na trwałość samego wykończenia. Można zastosować także płytki. Właściwie mogą one znaleźć się także częściowo na ścianach, a mowa o spiekach kwarcowych, w przypadku których stosuje się niewielkie spoiny. Na podłogi sprawdzają się również nowoczesne panele winylowe, które mogą imitować rozmaite materiały, od drewna, przez beton, aż po kamień, a przy tym zachowują doskonałe parametry techniczne. Na ścianach może znaleźć się także po prostu biała farba. Warto jednak jedną wykończyć np. panelami ściennymi 3D czy tapetą 3D, co będzie wpisywać się w stylistykę hi-tech. Aranżację ścian i podłóg mogą podkreślać listwy przypodłogowe. Wodoodporna taśma LED i specjalne profile pozwolą podkreślić podłogi czy ściany dodatkowym oświetleniem.

Po drugie: wybór mebli na wysoki połysk z dodatkowymi udogodnieniami, czyli jak stworzyć meblościanki modułowe hi-tech

Oczywiście w salonie w stylu hi-tech nie może zabraknąć efektownej, modułowej meblościanki. Tutaj w sposób szczególny polecamy te na wysoki połysk, choć można wybrać także eleganckie matowe połączeniu z podświetleniem szklanych półek. Bez wątpienia takie meble powinny mieć nowoczesne rozwiązania technologiczne. Zatem bez wątpienia niezbędny będzie cichy domyk szafek i szuflad czy system otwierania push to open, dzięki któremu fronty pozbawione są uchwytów, a nawet frezowań, a jednocześnie pozostają funkcjonalne. Komody czy szafka RTV mogą być rozmieszczone dalej od siebie, co tworzy wrażenie przestronności.

Po trzecie: aranżacja strefy wypoczynkowej, czyli dobór wygodnych i designerskich mebli tapicerowanych

Swoim designem powinny zachwycać także meble wypoczynkowe w salonie hi-tech. Tutaj jest wiele możliwości, jednak generalnie bardzo dobrze sprawdzają się narożniki. Mogą mieć system podświetlania, ale i wbudowany stoliczek z wejściem USB do ładowania. Wyposażenie w regulowane zagłówki, a także wysuwane podnóżki to element, który doskonale się sprawdzi. Jest to tzw. funkcja relaks, która może być sterowana manualnie, ale i elektronicznie przy użyciu pilota. Może dotyczyć także foteli. Jeśli chodzi o tapicerkę, to sprawdzi się zarówno skórzana, jak i tekstylna pluszowa, aksamitna czy o płóciennej strukturze. Warto jej kolor dopasować do ścian na zasadzie kontrastu.

Po czwarte: oświetlenie, które ma ogromne znaczenie, czyli taśmy LED

O oświetleniu już trochę powiedzieliśmy. Warto jednak podkreślić, że w stylu hi-tech doskonale sprawdzają się sufity podwieszane i wnęki i tu idealnym podkreśleniem tych form będą taśmy LED. Z oświetlenia można wybrać również nowoczesne plafony, które nie zajmują wiele miejsca, a mają nietuzinkowe formy i stanowią dekorację każdego salonu. Do podkreślenia stref sprawdzą się także kinkiety, które mogą mieć nawet klosze wykonane z betonu.

Styl hi-tech zachwyca designerskimi rozwiązaniami, ale i praktycznością. Warto pamiętać, że oświetlenie LED RGB może stanowić jego dopełnienie, wszak sterując barwą światła można nadać przestrzeni zupełnie inny wyraz i stworzyć niepowtarzalny nastrój. Bez wątpienia taki salon wymaga uaktualniania, w końcu technologia ciągle się rozwija, jednak zawsze świetnie się prezentuje.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *